03.04.2022
Ormanlara Değer Katan Kadınlar

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) tarafından düzenlenen "Hayata Değer Katan Kadınlar" konulu etkinliğe Orman Bölge Müdürlüğü adına, Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozan ve İşletme Müdür Yardımcısı Seyda Kanburoğlu katıldı. Sayın Kanburoğlu etkinlikte bir sunum yaptı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve geçtiğimiz hafta kutlanan Orman Haftası kapsamında farklı iş kollarından kadınlar tarafından yapılan sunumların ardından bir de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Spor Bilimleri Fakültesinden Nuray Doğruöz, Mühendislik Fakültesinden Porf.Nuran Ay, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Dilek Çamursoy ve Orman İşletme Müdür Yardımcısı Seyda Kanburoğlu ödüle layık görüldü. Sunum yaparak etkinliğe katılan başarılı kadınlara, ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu tarafından ödülleri verildi.

Eskişehir Orman İşletme Müdür Yardımcısı Orman Mühendisi Seyda Kanburoğlu; Ormancılık faaliyetleri iş kolunda erkekler ile birlikte aynı zorluklarda çalışan kadınların hayatını bir sunum yaparak katılımcılara aktardı. Katılımcılar tarafından oldukça beğenilen; "Ormanlarımıza Değer Katan Kadınlar" isimli sunumuyla Sayın Kanburoğlu'na, başarı belgesi takdim edildi.

Daha sonrasında üniversite bahçesinde " Hayata Değer Katan Kadınlar Korusu" kurularak 200 kadar fidan toprakla buluşturuldu. ​Yazdır