14.04.2022
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Eskişehir Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 136 işçi ye (daimi, mevsimlik ve taşeron daimi işçiler) Bölge Müdür Yardımcısı ve İSG Uzmanı İsmet Kıraç tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi verildi.

Eğitime başlamadan önce geçen yıl yangın sezonunda Muğla ve Antalya bölgelerinde yaşanan yangın felaketlerinde şehit olan çalışma arkadaşlarımız tüm şehitlerimiz adına saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu. Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail BOZ açılış konuşmasında, meslek şehitlerine rahmet dileyip işçi sağlığının öneminden bahsetti. Verilen eğitimlerin dikkate alınması gerektiğini ve işçi sağlığının, güvenliğinin her şeyin üstünde tutulması gerektiğini, sadece yangında değil üretimde ve her türlü orman işlerinde de işçilerin payının çok büyük olduğunu dile getirdi.

Her personelimizin işini titizlikle yaptığından bahseden BOZ, büyük bir aile olduğumuzu vurgulayarak, idari kadronun da her zaman işçinin yanında hazır bulunduğunu söyledi.

Halkla iç içe olan kesimin işçiler olduğunu ve kurumun iyi bir şekilde temsil edilmesi gerektiğini söyleyen Sayın BOZ, saha içinde birebir çalışan işçilerin kişisel koruyucu donanım kullanımlarının önemli olduğunu belirtti.

Birlikte çalışmanın uyumundan bahseden Sayın BOZ hedeflerimizi büyüterek toplumda farkındalık oluşturmamızın, kurumumuzu daha iyi yerlere taşıyacağını söyledi.

Bölge Müdürü İsmail BOZ İyi bir eğitim olması dileklerini sunarak sözü sunum yapması için İSG Uzmanı İsmet KIRAÇ a verdi.

Verilen aranın ardından eğitim konularına geçildi. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İsmet KIRAÇ bir sunu eşliğinde İş Kanunu, İş Güvenliği, Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımının önemi ve Can Güvenliği konularını anlattı.

Eğitimin sonunda katılımcılardan gelen soruları cevaplandırarak eğitim sonlandırdı.​Yazdır