23.04.2022
Kocakır Ormanı Çocuk Sesleri İle Çınladı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 10 ilde eş zamanlı olarak 23 Nisan çocuk bayramında “Orman ve Çocuk Şenliği" etkinlikleri düzenledi.

Eskişehir ilinde de Orman Bölge Müdürlüğünce tertiplenen etkinlik, Seyitgazi yolundaki Kocakır ormanı sosyal tesislerinde yapıldı. Çocuklara Orman ve Doğa sevgisini, çevre bilincini, fidan dikiminin önemini eğlenceli bir şekilde anlatıldı.

Aileleri ile birlikte gelen ve sayıları 500'ünüzeride olan misafir çocuklar gün boyunca doyasıya eğlendi. Etkinlik saat 13.30 da Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hasan BOZAN'ın açılış konuşması ile başladı. Sayın BOZAN, geleceğimizin emanetçileri çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak,  eğlenceli bir dille ormanları korumanın öneminden bahsetti.

Daha sonrasında “ÇAT KAPI" tiyatro oyunu çocuklarla buluştu. Ardından 23 Nisan İlköğretim Okulu öğrencileri halk oyunları gösterilerini sergilediler. Devamında çocuklara kukla gösterisi, jonglör gösterisi, illüzyon gösterileri yapıldı. Harika Kanatlar adlı çizgi film karakterlerinin gösterilerini dört gözle bekleyen minikler tiyatral gösteriyi büyük bir coşkuyla izlediler.

Harika Kanatlar gösterisinin ardından çeşitli yarışmalar yapıldı. Tüm günü büyük bir coşkuyla yaşayan minik ziyaretçilerimiz hem eğlendiler hem de kurulan şişme oyun gruplarında doyasıya oynadılar.​Yazdır