12.05.2022
MERHUM YAZICIOĞLU ADINA HATIRA ORMANI

Merhum Şehit Lider Muhsin YAZICIOĞLU adına Eskişehir de bir hatıra ormanı oluşturuldu.

Eskişehir Ankara karayolu üzerinde yapılan fidan dikim etkinliğine Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ de katılarak fidan dikti. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından toprak işlemesi yapılan otuz dekar büyüklüğündeki tören alanına gelen misafirleri, Orman Bölge Müdürü İsmail BOZ ve Orman İşletme Müdürü Doğan KİRAS karşıladı.

BBP Eskişehir İl başkanı Salim ACABAY'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Orman Bölge Müdürü İsmail BOZ, merhum Muhsin YAZICIOĞLU' nun milliyetçi ve vatansever kişiliğinden bahsederek fidan dikilecek saha hakkında bilgi verdi. Daha sonra kürsüye gelen BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ, dava ve yol arkadaşı Muhsin YAZICIOĞLU' nun yaşamından kesitler anlattı. Hatıra ormanı için orman teşkilatına minnet duygularını İfade eden DESTİCİ, bu fidanlar yaşadıkça kurucu genel başkanları merhum YAZICIOĞLU' nun ruhunun şad olacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından Mahmudiye ilçe Müftüsü dua yaptırdı. Programın son bölümünde ise fidan dikimine geçildi. İlk fidanı Sayın DESTİCİ, Bölge Müdürü İsmail BOZ ve protokol üyeleri ile birlikte dikti. Törende bulunan Balkanların Türk lideri merhum Dr. Sadık AHMET' in eşi Işık AHMET' te fidan dikerek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Fidan dikiminin ardından törene katılanlara lokma dağıtıldı.​Yazdır