13.05.2022
Kurumlar Arası Masa Tenisi Turnuvası

Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce bu yıl 14.sü düzenlenen Kurumlar Arası Masa Tenisi Turnuvasına Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü olarak bu yıl biz de katılım sağladık. Erkek Takımı 4 kişi ( Barış Özcan, Emre Kapar, Ender Dalgınoğlu, Eren Alkan )  Kadın Takımı 3 Kişi ( Esra İlhan, Gülçin Çelik, Zeynep Pınar ) olarak ekipler oluşturuldu.

Turnuva Başlamadan Önce Eskişehir Masa Tenisi İl Koordinatörü Murat Tuzcu bir konuşma yaparak her yıl düzenlenen Masa Tenisi turnuvasına pandemi dolayısıyla 2 yıl zorunlu ara verildiğini ve bundan sonra bir sorun olmazsa ise düzenli olarak her yıl düzenleneceğinden bahsederek sakatsız keyifli bir turnuva olması temennilerini sunarak turnuvayı başlattı.

Takımlar İlk gün İl Müdürlüğü'nün hazırladığı fikstüre göre karşılaştı.

Erkek Takımımız ilk maçını Telekom İl Müdürlüğü ile yaptı ve 3-1 mağlup oldu.

İkinci maçlarını İl Sağlık Müdürlüğü ile oynayarak maçta 3-0 galip gelerek bir üst tura çıktılar.

Kadın Takımımız ise ilk maçını Yunusemre Devlet Hastanesi ile yaptı ve 3-0 mağlup oldu. İkinci maçlarını Eskişehir Teknik Üniversitesi ile oynayarak 3-1 mağlup olarak ilk turda elendiler

Bir üst tura çıkan Erkek Takımı Anadolu Üniversitesi ile oynadıkları maçta teklerde 3-0 mağlup, çiftlerde 3-1 galip ve uzatma teklerde 1-0 mağlup olarak turnuvaya veda etmek zorunda kaldı.

Kurum olarak katıldığımız bu ilk turnuva ile tecrübe yaşamış olduk. Bu tecrübe ile bundan sonra yapılacak olan turnuvalarda daha güzel başarılar hedefliyoruz.

​ Yazdır