29.05.2022
85 Yaşında 50 Fidan Bağışladı


Yıllarca genç nesiller yetiştirmiş olan Emekli Öğretmen Kamil ÇEKİRCECİ, şimdi de fidan dikerek ülkemizin yeşillenmesine katkı sağladı.

Köy Enstitülerinin devamı olan Arifiye Öğretmen Okulundan 1956 yılında mezun olan Kamil ÇEKİRGECİ aslen Bilecikli. Halen Eskişehir'de ikamet eden 85yaşındaki emekli Öğretmen, Yıllarca genç fidanların yetişmesine katkı sağlamış. Kendi değimi ile ömrünün sonbaharında olan Sayın ÇEKİRGECİ, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne başvurarak 50 adet fidan bağışı yapmak istediğini bildirdi. Bağış işlemleri tamamlandıktan sonra Orman Bölge Müdürü İsmail BOZ'un talimatı ile emekli öğretmene bir sürpriz hazırlandı. Evinden alınan Kamil Öğretmen, Kanlıpınar ağaçlandırma sahasına götürüldü. Burada toprak hazırlığı yapılan sahaya bağışladığı fidanların birkaçını kendisi dikti. Aynı yerde başka bir etkinlik için bulunan gençlerde Kamil dedeleri ile birlikte fidan dikimine eşlik etti.  Kamil Çekirge için hazırlanan sürpriz fidan dikim etkinliğine Orman Bölge Müdürü İsmail BOZ, Bölge Müdür Yardımcısı Metin TOPÇU ve İşletme Müdürü Doğan KİRAS'da katıldı. Bölge Müdürü Sayın BOZ, fidan bağış sertifikasını “Hayrınız kabul olsun, ömrünüz uzun olsun" diyerek Kamil ÇEKİRGECİ'ye takdim etti.

Fidan dikiminde duygusal anlar yaşayan emekli öğretmen Kamil ÇEKİRGECİ, diktiği fidanların vatanın yeşillendirmesinde fayda sağlamasını dileyerek, Orman Teşkilatına teşekkür etti.​Yazdır